کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش رزینی یا کفپوش اپوکسی یکی از زیباترین انتخاب های شما برای کف های مسکونی، تجاری و صنعتی است. امروزه دکوراسیون داخلی برای مردم و دغدغه های آنها در همه جا مهم است. اینکه بتوانیم محیط زندگی و کار خود را به محیطی جذاب، دلپذیر و زیبا برای خود و سایر کارمندان و افرادی که در آن محیط رفت و آمد می کنند تبدیل کنیم، تاثیر زیادی در اعتبار کار و زندگی ما دارد. کفپوش اپوکسی در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است که در ادامه شما را با این متریال جذاب آشنا می کنیم.

درست است، کفپوش اپوکسی یکی از زیباترین و چشم نوازترین کفپوش ها برای مصارف خانگی، صنعتی و تجاری است. البته می توانیم از بیشترین کفپوش رزینی اپوکسی در مواردی مانند; پارکینگ، بیمارستان، درمانگاه، اتاق نشیمن، آشپزخانه و گاهی تالار پذیرایی. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید; استفاده از کفپوش اپوکسی در محیط هایی که دائما در معرض رطوبت و تردد زیاد هستند می تواند بهترین انتخاب باشد. پس بهتر است بگوییم که این نوع کفپوش به دلیل مزیت های فراوان می تواند مورد استقبال افراد بی شماری قرار گیرد.

کفپوش اپوکسی چیست؟

برای پاسخ به این سوال که کفپوش اپوکسی چیست؟ باید نگاهی به ترکیبات آن بیندازیم. ترکیب داخل این واکنش عبارت است از؛ هاردنر اپوکسید و پلی آمین. ماده مذکور ماده ای مایع است که بلافاصله پس از قرار گرفتن در محیط مورد نظر شکل خود را به خود می گیرد. بنابراین اپوکسی به صورت مایع روی سطوح اجرا می شود و پس از مدتی خشک می شود. پس از خشک شدن، قطعا سطح پلیمری سخت و محکمی به شما می دهد. حتما می دانید که کف هر واحد مسکونی، تجاری و اداری یکی از مهم ترین و پرکاربردترین و پرترددترین قسمت های هر واحد است.

کفپوش اپوکسی رنگی

کفپوش های اپوکسی رنگی یا بدون درز نوعی کفپوش مدرن هستند که به صورت مایع یکنواخت و با ضخامت 0.5 تا 5 میلی متر در کف هایی مانند;

 • بتن
 • فلزی
 • یک سنگ
 • سیمان
 • موزاییک

قابل اجرا است. این نوع کفپوش دارای تنوع رنگ و طرح بوده و زیبایی منحصر به فردی را در بر می گیرد. زمانی که نام کفپوش اپوکسی را می شنوید، ذهن شما به فکر کشیدگی کف پارکینگ ها و صدای جیرجیر لاستیک ها می افتد. ماشین روی زمین پرواز خواهد کرد. با این حال، این محصول تنها برای استفاده در پارکینگ ها نیست. از آنجایی که بسیار محکم و مقاوم است، خاصیت تزیینی نیز دارد.

نگاهی دقیق تر به کفپوش اپوکسی

همانطور که گفتیم؛ کفپوش اپوکسی یکی از جدیدترین پوشش های موجود در بازار است. البته در مدت کوتاهی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. اکنون که کاربردهای زیادی برای کفپوش اپوکسی وجود دارد که بهتر است کمی بهتر و بیشتر به آن بپردازیم، اغلب برای توصیف انواع سیستم های کفپوش از اصطلاح کفپوش اپوکسی استفاده می شود. همچنین از رزین های اپوکسی با عملکردهای مختلف ساخته شده است.

کفپوش اپوکسی سه بعدی

فناوری در دنیای سه بعدی روز به روز محبوب تر و گسترده تر می شود. کفپوش اپوکسی سه بعدی به دلیل نوآوری، تنوع و کارایی فوق العاده در مراکز خرید، سالن ها، ادارات، منازل و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بین انواع کفپوش، اپوکسی سه بعدی در حال حاضر جدیدترین روش برای زیباسازی دنیای فانتزی امروزی و محیط های مختلف است.

کف پارکینگ اپوکسی

در روش کفپوش اپوکسی پارکینگی، روکش کاملا صاف و یکنواخت بوده و دارای براقیت و انعکاس نور بالا می باشد. این نوع عملکرد فقط بر روی سطوح کاملاً صاف توصیه می شود. در غیر این صورت به دلیل سطح کاملا صاف، روی سطوح شیب دار لغزنده و باعث سر خوردن خودرو می شود. البته این روش به دلیل انعکاس عالی نور باعث می شود تا نور کمتری برای روشنایی نیاز داشته باشد. کفپوش اپوکسی بهداشتی ضد باکتری.

کفپوش بهداشتی یکی از کفپوش های بدون درز است که مزیت بزرگی محسوب می شود زیرا هیچ گونه آلودگی به درزها نفوذ نمی کند و در نتیجه امکان رشد میکروب، باکتری و قارچ به صفر می رسد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کفپوش ها به وجود بیاید ترک خوردن و یا تغییر شکل کفپوش ها پس از مدتی است که تاثیر زیادی در غیربهداشتی شدن آنها دارد. یکی از مزایای کفپوش اپوکسی بهداشتی آنتی باکتریال را باید در عدم ایجاد درز بر روی آن دانست.

کفپوش های آنتی باکتریال به قدری محکم و مقاوم هستند که هیچ شکافی روی آن ایجاد نمی شود و جایی برای رشد باکتری ها و میکروب ها وجود ندارد.

کفپوش اپوکسی بیمارستان ها و اتاق های عمل

مناطق تمیز و عاری از باکتری مانند اتاق های عمل بیمارستان و بخش های بهداشتی نیاز مبرمی به کفپوش های ویژه بیمارستانی دارند. کفپوش اپوکسی همانطور که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، کاربردهای گسترده ای در بخش بیمارستان و اتاق عمل نیز دارد. کفپوش اپوکسی بیمارستان و اتاق عمل مانند سایر محصولات اپوکسی مجموعه ای از محصولات بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول و هاردنر پلی آمین اصلاح شده می باشد. یافته ها تولید و ارائه شده است. شما می توانید طبق سلیقه خود در انواع محیط ها از کفپوش اپوکسی استفاده کنید و قطعا هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع مختلف

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت فوقانی کفپوش اپوکسی در صنایع مختلف از جمله;

 • فهرست
 • فارماکولوژی
 • صنایع فولاد
 • اتاق های سرور
 • اتاق های ابزار
 • خودرو سازی
 • آب و فاضلاب
 • مواد بسته بندی
 • تولید قطعات کامپیوتر
 • صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
 • کارخانه های مواد شیمیایی و رنگ
 • و…
 • استفاده می شود

روش اجرای کفپوش اپوکسی

برای اجرای کفپوش اپوکسی به دلیل اهمیت اختلاط اجزا و تاثیر آن بر کیفیت محصول، دو جزء A و B را با هم مخلوط کرده و با همزن مناسب به مدت 5 دقیقه مخلوط می کنند تا یکنواخت شود. روکش آماده شده را روی سطح مورد نظر بریزید و با کاردک شانه ای روی سطح پخش کنید. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *